Майбутній простий час Future Simple — застосовується для того, щоб вказати на подію, яка, ймовірно, трапиться незабаром, проте про тривалість дії та наслідки нічого поки що сказати не можна. Також важливо розуміти, що в стандартному розумінні це не сам час, а граматична конструкція: комбінація модального та смислового дієслова, поставленого в інфінітив, щоб показати, що йдеться саме про майбутнє.
Оскільки саме по собі Future Simple — доволі узагальнене поняття, його зручно використовувати для опису подій, бажань чи дій, водночас не заглиблюючись у подробиці та не вносячи особливої конкретики. Для опису того, що ще не трапилося, Ф’ючер Сімпл можна використовувати одразу кількома способами, які будуть розглянуті нижче. Однак, навіть попри різні варіації, структура речення ніяк не змінюється. Для створення різниці в значеннях використовується або контекст речення, або інші частини мови.
Примітно, що у Future Simple, на відміну від інших форм часу в англійській мові, нічого не змінюється, відповідно до числа та роду.
Майбутній час англійської мови утворюється завдяки допоміжному дієслову will (рідше shall) і смисловому дієслову в інфінітиві. Тут не використовуються форми am, is або are, замість них застосовується конструкція «will be», яка й підпорядковується загальним правилам загального часу.
Зразок:
Як уже вдалося з’ясувати, Ф’ючер Сімпл утворюється за допомогою допоміжних дієслів «will» і «shall». Формула для створення стверджувального речення виглядає наступним чином:
Іменник (або займенник) + will або shall + смислове дієслово.
Зазвичай shall вживається з першою особою однини, однак це не суворе правило. Дієслово will допускається використовувати з будь-якими займенниками. Крім того, ці допоміжні дієслова можуть об’єднуватися, утворюючи таким чином скорочення.
Приклад:
Щоб створити заперечення в майбутньому простому часі, потрібно, як і в усіх інших часах, поставити після допоміжного дієслова частку not. Формула в цьому випадку виглядатиме так:
Іменник (або займенник) + will або shall + not + смислове дієслово.
Тут допоміжні дієслова можуть для зручності написання утворювати скорочення з доданою часткою, утворюючи won’t та shan’t, відповідно.
Наприклад:
Щоб зробити речення в майбутньому часі питальним, потрібно просто переставити допоміжне дієслово на перше місце:
Will або Shall + іменник (займенник) + смислове дієслово.
Наприклад:
Далі подано основні ситуації, коли вживання майбутнього часу Future Simple буде доречним і допоможе зорієнтуватися в тому, як точніше висловити свою думку.
У цьому випадку Ф’ючер Сімпл застосовується для того, щоб відповісти на прохання або зреагувати на дію, яка трапилася.
Наприклад:
Дуже часто час Future Simple застосовується у випадках, коли дається обіцянка щось зробити через деякий час.
Приклад:
Ще один варіант уживання майбутнього часу — перерахування дій, що відбуваються послідовно або періодично повторюються і відбудуться надалі.
Наприклад:
Майбутній час доречно залучити, намагаючись передбачити події майбутнього. У такому разі буде правильно використовувати граматичну конструкцію «to be going to».
Як і деякі інші часи в англійській мові, час Future Simple також має спеціальні слова-індикатори або вирази — ті, що допомагають визначити, використовується майбутній час чи ні. Найчастіше для Фьючер Симпл використовуються такі варіанти:
Більше таких показників часу можна побачити в спеціальних таблицях.