Картопля — це той продукт, який доступний у будь-яку пору року. Особливо це стосується сільських жителів, які овочі намагаються заготовляти на весь рік. І основною вважається картопля. З цього овоча можна готувати різні страви. І, що дуже важливо, швидко та зі смаком. Одним з варіантів вважається картопляний гратен з сиром, хоча будь-яка досвідчена домогосподарка може запропонувати з десяток інших варіантів. Для цієї страви є й інша назва – запіканка. Що вона собою являє і в чому полягає її користь?
Картопляна запіканка — це та страва, яка зустрічається у різних народів. Її приготувати може навіть домогосподарка-початківець. Надалі можна пробувати різні рецепти, для яких не знадобляться важкодоступні інгредієнти та приправи. Необхідно виділити кілька особливостей, що стосуються цієї страви.
Але важливо ще й те, що для приготування такого виду запіканки підходить будь-яка картопля. Вона може виявитися не тільки у сирому вигляді, але також вареною або смаженою. Змінювати смак вдасться за допомогою тих чи інших прянощів.
Але в картоплі є ще одна дуже важлива особливість: цей овоч вважається нейтральним, тому його легко вдається поєднувати не тільки з м’ясом, з рибою або з грибами (смаженими або маринованими), але також з іншими овочами і навіть з молоком. Багато що залежить від обраного рецепту. І тоді господиня може приготувати легку чи ситну картопляну запіканку. Вона може виявитися пісною, якщо йдеться про якесь релігійне свято або про вегетаріанця, або м’ясна. Та й м’ясо дозволяється використовувати будь-яке: баранину, свинину, індичатину тощо.
Дуже часто у будь-якій родині буває так, що після обіду чи вечері залишається якась частина відвареної картоплі. Це може бути як пюре, так і бульба в мундирах. Щоб не пропадав продукт, з нього вдасться приготувати смачну запіканку. Ось тільки потрібно враховувати різницю у приготуванні. Якщо йдеться про пюре, на приготування запіканки знадобиться значно менше часу. Як доповнення ідеально підходить м’ясний фарш із грибами або тушкована капуста з шинкою.
Процес приготування досить простий. Виконується лише кілька операцій:
Щоб вийшла гарна рум’яна скоринка, верхній шар покривається сметаною, хоча ідеально підходить і збитий яєчний жовток. І після цього форма з наповненням поміщається у духовку. Там має бути температура в межах 180-200 градусів. Готується така страва всього за 30-40 хвилин. А якщо це виявиться відварна картопля, вона нарізається кружечками і викладається у форму. Шари картоплі необхідно чергувати з начинкою. Щоб зберегти форму готової страви, її заздалегідь бажано залити яєчно-сметанною сумішшю. Тоді запіканку зручніше ділити ножем на кілька частин і подавати на стіл.