Цей будинок по вулиці Старокозацькій, 15 вже давно і міцно увійшов до візитних карток старого міста. Без фото його фасадів не обійшовся жоден фотоальбом, випущений за останні кілька десятків років. Перші хазяї та продаж будинку…
У XIX столітті, коли місто було малим і слабким, а земля коштувала дешево, великі міські садиби з’являлися досить часто. Садиба О.О. Андрєєва була серед них не найбільшою, але й не найменшою, поєднуючи три стандартні земельні…
Цей будинок завжди викликав щонайменше подив. Чудовий, один із найпишніших у місті фасадів у стилі модерн, одягнений, як маска, на двоповерхову цегляну коробку, зовсім позбавлену навіть натяку на декор. Історією будинку подібна контрастність рішення не…
Наразі це один з багатьох торгових центрів міста. І мало що нагадує про те, яка установа тут колись знаходилась. А між іншим, саме тут знаходилась одна з найстаріших типографій Дніпра, яка мала окрім виробничої, ще…
Старовинних будівель в Дніпрі доволі багато, і майже кожна з них ховає в собі якусь історію — велику або маленьку, значну або локальну. Навіть звичайні прибуткові будинки в старому районі міста несуть частинку історичної пам’яті….
Сьогодні, глядячи на цей будинок, важко уявити, що трохи більше сотні років його ще не існувало, а на цьому місці йшла жвава торгівля. Але це саме так і є — будівля з’явилась на цьому місці…
Євген Вучетич – видатний скульптор-монументаліст радянської доби, майстер історичного та символічного жанру. Його твори репрезентують радянську епоху, його мислення, її символи, її систему цінностей. Пафос творчості Вучетича цілком органічно входить у контекст епохи. Дитинство і…
В казино МоноСлот предоставляется шанс играть на гривны без необходимости конвертации в другие валюты. Геймерам доступны разнообразные азартные развлечения: слоты, видеопокер, рулетка на деньги и блэкджек. Все игровые автоматы MonoSlot обладают удобным интерфейсом и высоким…
У кожному вищому навчальному закладі Дніпра є своя Дошка Пошани з портретами та іменами випускників, якими варто пишатися. Великі вчені, знакові політики, відомі письменники, великі господарники, які зробили вагомий внесок у добробут області та країни….
Початок планування з використанням площі Все те, що планувалося розмістити на цій площі і те, що на ній таки розмістили, робить її схожою на невелике і цілком повноцінне місто. Тут справді було все: особняки, житлові…
Ні, сьогодні мова піде зовсім не про неперевершених кавказьких вершників. Дніпровські (чи Катеринославські, так буде більш правильно з історичної точки зору) Джигіти були дуже відомими підприємцями, що мали власне виробництво в нашому місті. Тютюнова фабрика…
Величезний пагорб біля дніпровського закруту. У ХІХ — початку ХХ століть катеринославці називали його «Соборна гора», маючи на увазі, що на вершині знаходиться кафедральний Преображенський храм і водночас місце закладання Катеринослава у 1787 році. Старовинний…
Старовинні будівлі не тільки є свідоцтвом минулих подій, зображенням археологічних вподобань минулого тощо. Окрім того, вони і самі по собі є історією, зберігаючі цікаві моменти з життя їх колишнії хазяїв чи тимчасових мешканців. Опис будинку…
Куда бы ни предстояло идти: на шопинг, прогулку с ребенком, встречу с подругой, деловой обед, романтическое свидание или вечеринку — сумочка всегда с нами. Это не просто аксессуар, а буквально продолжение женского «я». Значит, она…
Трохи більше двох сторіч тому тут стояли будиночки козацької слободи Половиці. А на місці кількох бульварів Проспекту та площі Героїв Майдану текла справжнісінька річка, яка не раз виходила з берегів, зливалася з дніпровською водою та…
Цей ринок і весь район мають дві назви. Для всіх «корінних» мешканців – «Лагерний». Район у просторіччя – «Лагерка». Офіційно – «Нагірний» і в просторіччі позначилася друга назва району «Нагорка». Часто можна почути: звідки така…
У другій половині ХХ століття Дніпропетровськ стрімко висунувся на південний захід, забудовуючи вільні площі промисловими та житловими об’єктами вздовж вулиці Дніпропетровської, що зараз носить ім’я Богдана Хмельницького. Одночасно, тут же розміщені і одноповерхові робочі поселення,…
До початку ХХ століття це було глухе передмістя Катеринослава. З другої половини ХХ століття ця територія стала одним із багатьох житлових масивів Дніпропетровська із залишками колишнього патріархального колориту. Колишнє море Колись на території Мандриківки шуміло…
Цьому храму вже більше 200 років. Він був заснований ще у XVIII столітті, майже одночасно з заснуванням тодішнього міста. Тож храм став свідком всіх непростих моментів в історії Дніпра. Втім, про все по порядку. Перший…
Військових завжди було багато в Катеринославі. Ще наприкінці ХVIII століття, тобто на початку свого існування, з початком чергової російсько-турецької війни місто стало центром формування нової армії для захисту південного кордону від турків. Дніпро як порятунок…
У більшості дніпропетровців слово «Ігрень» асоціюється з відомою лікарнею. А чи були ви на вулиці Спогадів чи на Гостинній вулиці? Такі назви – теж своєрідна «візитна картка» цього району. А що вам відомо про Ігорську…
Будівля дніпропетровської хоральної синагоги, відкрита у 2000 році після реконструкції, – не лише цікава пам’ятка культового будівництва, а й свідок основних перипетій у житті Катеринослава – Дніпра. Єврейська громада міста Зміна трьох історичних епох у…
Серед водної гладі Дніпра в межах Дніпропетровська розташовано кілька островів. Тільки одні й сьогодні височіють над водою, а інші 70 років тому поринули на дно річки. Але про деякі острови і зараз є цікаві легенди,…
Сьогодні ми розкажемо вам про долю двох художників, що залишили свій слід в історії нашого міста та брали участь в оформленні визначних подій та будівель тоді ще Катеринослава. Доля обох митців виявилась нелегкою, втім, про…
Римсько-католицька громада Кам’янської парафії зобов’язана своїм виникненням будівництву в селі Кам’янське Дніпровського заводу. Католики тут на 90% або більше складалися з осіб польської національності. Ідея про побудову костьола У середині 1890-х років у Кам’янському мешкало…
У сучасному архітектурному вигляді Дніпра паркове мистецтво відіграє помітну роль. Майже в кожному районі міста є свій парк чи сквер. Однак деякі парки міста мають власну історію, і доволі цікаву. Тож давайте трохи в ній…
Цей відомий майстер кисті та фарб присвятив своє життя описам рідного краю. Він і народився і помер в нашому місті, тож був справжнім патріотом Дніпра. Матюшенко – майстер ліричного пейзажу. Його твори, щирі та емоційні,…
Недобудовані будинки, покинуті офіси, недоглянуті парки — всі ці місця зазвичай просякнуті негативною енергетикою, там відбуваються усілякі жахливості та аномалії. Пропонуємо огляд наймістичніших місць у Дніпрі. Таємничий палац Потьомкіна Потьомкінський Палац – це одне з…
Приблизно через рік варто очікувати появи новітнього центру протезування в нашому регіоні. В наш час, нажаль, це дуже потрібний заклад, адже попит на його послуги величезний. І дуже тішить, що в цьому плані ми не…
Хоч і продовжується кривава та масштабна війна, в Дніпрі не припиняють складати плани на подальший розвиток міста. Серед них як будівництво окремих об’єктів, так і більш масштабної забудови. Все це періодично розглядається на різноманітних архітектурних…