Статьи

Таємниці і цікавинки найвищої частини Дніпра

Величезний пагорб біля дніпровського закруту. У ХІХ — початку ХХ століть катеринославці називали його «Соборна гора», маючи на увазі, що на вершині знаходиться кафедральний Преображенський храм і водночас місце закладання Катеринослава у 1787 році. Старовинний…

Будинок Долгова у Дніпрі

Старовинні будівлі не тільки є свідоцтвом минулих подій, зображенням археологічних вподобань минулого тощо. Окрім того, вони і самі по собі є історією, зберігаючі цікаві моменти з життя їх колишнії хазяїв чи тимчасових мешканців. Опис будинку…

Секреты женских сумочек: о чем говорит выбор аксессуара

Куда бы ни предстояло идти: на шопинг, прогулку с ребенком, встречу с подругой, деловой обед, романтическое свидание или вечеринку — сумочка всегда с нами. Это не просто аксессуар, а буквально продолжение женского «я». Значит, она…

Історія ділового серця Дніпра

Трохи більше двох сторіч тому тут стояли будиночки козацької слободи Половиці. А на місці кількох бульварів Проспекту та площі Героїв Майдану текла справжнісінька річка, яка не раз виходила з берегів, зливалася з дніпровською водою та…

Нагорний ринок у Дніпрі і не тільки

Цей ринок і весь район мають дві назви. Для всіх «корінних» мешканців – «Лагерний». Район у просторіччя – «Лагерка». Офіційно – «Нагірний» і в просторіччі позначилася друга назва району «Нагорка». Часто можна почути: звідки така…

Де в Дніпрі знайти Корею та вулицю з чотирма назвами

У другій половині ХХ століття Дніпропетровськ стрімко висунувся на південний захід, забудовуючи вільні площі промисловими та житловими об’єктами вздовж вулиці Дніпропетровської, що зараз носить ім’я Богдана Хмельницького. Одночасно, тут же розміщені і одноповерхові робочі поселення,…

Мандриківка: старовинне село, що стало жилмасивом Дніпра

До початку ХХ століття це було глухе передмістя Катеринослава. З другої половини ХХ століття ця територія стала одним із багатьох житлових масивів Дніпропетровська із залишками колишнього патріархального колориту. Колишнє море Колись на території Мандриківки шуміло…

Один з найдавніших храмів міста: Свято-Миколаївський

Цьому храму вже більше 200 років. Він був заснований ще у XVIII столітті, майже одночасно з заснуванням тодішнього міста. Тож храм став свідком всіх непростих моментів в історії Дніпра. Втім, про все по порядку. Перший…

Офіцерські збори у старому Дніпрі

Військових завжди було багато в Катеринославі. Ще наприкінці ХVIII століття, тобто на початку свого існування, з початком чергової російсько-турецької війни місто стало центром формування нової армії для захисту південного кордону від турків. Дніпро як порятунок…

Ігрень - колишнє місто-супутник Дніпра

У більшості дніпропетровців слово «Ігрень» асоціюється з відомою лікарнею. А чи були ви на вулиці Спогадів чи на Гостинній вулиці? Такі назви – теж своєрідна «візитна картка» цього району. А що вам відомо про Ігорську…

Три відродження дніпровської синагоги

Будівля дніпропетровської хоральної синагоги, відкрита у 2000 році після реконструкції, – не лише цікава пам’ятка культового будівництва, а й свідок основних перипетій у житті Катеринослава – Дніпра. Єврейська громада міста Зміна трьох історичних епох у…

Легенди, пов'язані з островами поблизу Дніпра

Серед водної гладі Дніпра в межах Дніпропетровська розташовано кілька островів. Тільки одні й сьогодні височіють над водою, а інші 70 років тому поринули на дно річки. Але про деякі острови і зараз є цікаві легенди,…

Художники, що брали участь в оформленні старого Дніпра

Сьогодні ми розкажемо вам про долю двох художників, що залишили свій слід в історії нашого міста та брали участь в оформленні визначних подій та будівель тоді ще Катеринослава. Доля обох митців виявилась нелегкою, втім, про…

Цікавинки Дніпра та області: костел у Кам'янському

Римсько-католицька громада Кам’янської парафії зобов’язана своїм виникненням будівництву в селі Кам’янське Дніпровського заводу. Католики тут на 90% або більше складалися з осіб польської національності. Ідея про побудову костьола У середині 1890-х років у Кам’янському мешкало…

Лазар Глоба та його сади у Дніпрі

У сучасному архітектурному вигляді Дніпра паркове мистецтво відіграє помітну роль. Майже в кожному районі міста є свій парк чи сквер. Однак деякі парки міста мають власну історію, і доволі цікаву. Тож давайте трохи в ній…

Цей відомий майстер кисті та фарб присвятив своє життя описам рідного краю. Він і народився і помер в нашому місті, тож був справжнім патріотом Дніпра. Матюшенко – майстер ліричного пейзажу. Його твори, щирі та емоційні,…

Там де відчувається невідоме: містика та Дніпро

Недобудовані будинки, покинуті офіси, недоглянуті парки — всі ці місця зазвичай просякнуті негативною енергетикою, там відбуваються усілякі жахливості та аномалії. Пропонуємо огляд наймістичніших місць у Дніпрі. Таємничий палац Потьомкіна Потьомкінський Палац – це одне з…

Дніпро та новий центр протезування

Приблизно через рік варто очікувати появи новітнього центру протезування в нашому регіоні. В наш час, нажаль, це дуже потрібний заклад, адже попит на його послуги величезний. І дуже тішить, що в цьому плані ми не…

Хоч і продовжується кривава та масштабна війна, в Дніпрі не припиняють складати плани на подальший розвиток міста. Серед них як будівництво окремих об’єктів, так і більш масштабної забудови. Все це періодично розглядається на різноманітних архітектурних…

На території Дніпропетровської області збереглися цікаві замки та садиби, куди можна поїхати на захоплюючу екскурсію, у складі екскурсійної групи чи самостійно. Пропонуємо огляд найцікавіших замків і садиб. Садиба Пчолкіна У селі з колоритною назвою Гуляйполе…

Дніпровські десантники: ті, хто зупиняють штурми окупантів

В нашій області базуються одразу дві повітряно-десантні бригади Збройних Сил України, які з честю виконують поставлені завдання. Одна з них має давню історію, яку веде ще з радянських часів, а от інша була створена зовсім…

Дніпровська бригада ТРО: прості герої

В нашій області сформовано одразу дві бригади територіальної оборони. Одна веде свою історію ще з 2018 року, інша за великим рахунком формувалась вже протягом війни, адже номінально її створили буквально за тиждень до повномасштабного вторгнення….

гуртки для дітей у Дніпрі

Зараз ситуація з освітою м’яко кажучи, доволі важка. Проведення повноцінного освітнього процесу в школах міста не дуже можливо внаслідок непоодиноких тривог та ракетних ударів. Тому багато батьків стикаються з проблемою дати додаткову освіту своїм діткам…

Новий житловий квартал у Дніпрі

Незважаючи на Велику війну та пов’язані з нею проблеми, Дніпро продовжує розвиватися. Інвестори виношують плани нових будівель і кварталів, а архітектори втілюють у життя їхні найсміливіші мрії. Підсумок цих зусиль було розглянуто на черговій архітектурно-містобудівній…

Перші приватні банки на Дніпропетровщині

Коли в Російській імперії були проведені комплексні реформи у другій половині XIX століття, це дало певний поштовх для розвитку. Прискорений розвиток внутрішнього та зовнішнього ринків, подальші зміни в економіці ставили нагальне питання щодо діяльності банківських…

Дінастія підприємців Гезе в історії Дніпра

Династія Гезе – це п’ять поколінь родини, чотири з яких були пов’язані з підприємницькою традицією борошномельного виробництва і входили до складу менонітської громади Катеринослава. Сім’я та її традиції Представники цієї родини оселилися в Катеринославі лише…

Набережна на Ломівському жилмасиві Дніпра

Продовжуємо розповідати про проекти реконструкції у Дніпрі, які з тих чи інших причин мають затримки або і зовсім поставлені на паузу. Сьогодні ми разом згадаємо проект реконструкції Ломівської набережної Дніпра. Початок розгляду питання Докладніше про…

Костянин Гесберг, Дніпро

Ім’я Костянтина Дмитровича фон Гесберга мало відоме не лише пересічному мешканцю Придніпровського краю, але й історичній науці. Науковці і краєзнавці не жалували своєю увагою цю постать, яка хоча й не належить до видатних і знакових…

Михайло Родзянко, Дніпро

Сьогодні це прізвище більшості мешканців міста нічого не каже. А трохи більше ста років тому, на початку XX століття, це був найвідоміший катеринославець і один із найвідоміших політичних діячів Російської імперії. Сім’я Михайло Володимирович Родзянко…

Новий-старий стадіон у Дніпрі

Стадіон Петра Лайка відомий у народі як стадіон вагоноремонтного заводу – це єдиний стадіон на лівому березі, тому його реконструкцію чекало дуже багато мешканців міста. Нарешті вона закінчена, і всі можуть відверто порадіти. Заразом змінилась…

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: