Дніпро та новий центр протезування

15:59  |  17.05.2024
Дніпро та новий центр протезування

Приблизно через рік варто очікувати появи новітнього центру протезування в нашому регіоні. В наш час, нажаль, це дуже потрібний заклад, адже попит на його послуги величезний. І дуже тішить, що в цьому плані ми не повторюємо радянський досвід з його байдужістю до травмованих ветеранів війни.

Поява Superhumans Center

Перший такий заклад з’явився у Львові. Досвід виявився дуже позитивним, і саме тому його вирішили поширювати і далі. Наступні центри планують вікрити у Харкові та Дніпрі. Нажаль, попит на протезування зростає, причому не тільки від ветеранів, а і від цивільних, що постраждали від обстрілів ворога.

Зручність та людяність — ось що вражає з перших хвилин перебування в Superhumans Center. Тут продумано все до дрібниць, аби створити максимально комфортний простір для людей з протезами та на візках: пандуси, перила, адаптовані санвузли, сенсорні двері, дзеркала у повний зріст з правильним нахилом. А головне — атмосфера взаємодопомоги, підтримки та єднання, де кожен відчуває себе частиною команди.

Ідея створення Superhumans Center належить українському підприємцю Андрію Ставніцеру. На початку повномасштабної війни він відкрив гуманітарний штаб «Help Ukraine Center», який допомагав людям з речами та медикаментами. Багато людей, які втратили кінцівки, потребували протезування, але державна допомога доступна лише одиницям. Тоді й виникла ідея створити проєкт, який допоможе людям не лише сьогодні, але й дасть їм перспективу на майбутнє.

«Ми хотіли змінити сприйняття людей, які постраждали від війни, — розповідає Ірина Руднєва, директорка Superhumans Center. — «Їх не треба шкодувати, їм треба допомагати стати супергероями, які перемагають цю війну. Ми почали з клініки протезування, але зрозуміли, що потрібна комплексна допомога: психологічна підтримка, адаптація до протеза, реабілітація. Адже 60% людей з протезами не користуються ними, бо не вміють ходити».

Назву «Superhumans» придумав Андрій. Спочатку вона йому не подобалася, але тепер стало ясно, що вона точно цей центр характеризує. Сюди приходять люди, готові наполегливо працювати над відновленням своїх можливостей. Тут якраз такі пацієнти, які хочуть жити, хочуть рухатися, хочуть вести активний спосіб життя.

Superhumans Center — це не просто медичний заклад, це місце, де люди здобувають нове життя. Тут вони отримують не лише протези, але й віру в себе, нові знання та навички, а також друзів та однодумців.

Особливості протезування

Отримання протеза в Superhumans Center — це не просто медична процедура, а цілий процес, який починається з подання заявки на сайті. Далі пацієнта чекає зустріч з мультидисциплінарною командою, що складається з психолога, протезиста, реабілітолога, лікаря та соціального працівника. Їхнє завдання — не лише визначити потреби пацієнта, але й допомогти йому обрати протез, який буде максимально комфортним та функціональним.

На першій зустрічі фахівці з’ясовують:

  • Обставини поранення: коли воно сталося, чи потрібна повторна ампутація.
  • Цілі протезування: чи буде людина використовувати протез для роботи (наприклад, в полі або за комп’ютером), планує повернутися на фронт, чи просто хоче жити активним життям.
  • Умови проживання та сімейний статус: адже від цього залежить, який тип протеза буде найкращим.

Важливо розуміти, що вибір протеза не залежить лише від побажань пацієнта. Спеціалісти Superhumans Center мають великий досвід та знання, які дозволяють їм рекомендувати оптимальний варіант з урахуванням всіх факторів. Окрім того, в центрі звертають увагу на мотивацію пацієнта. Бажання працювати над собою, прагнення жити повноцінним життям — це те, що дійсно важливо.

Наразі центр не має власних палат для госпіталізації. Тому пацієнти, які проходять протезування та реабілітацію, зазвичай живуть в орендованих квартирах або інших медичних закладах, з якими Superhumans Center співпрацює.

Процес виготовлення протеза:

  1. Вимірювання культі та зняття гіпсового зліпка.
  2. Виготовлення куксоприймача: перший варіант — прозорий, щоб виявити проблемні місця.
  3. Доопрацювання протеза та виготовлення тестової версії.

Важливо зазначити, що в Україні гостро не вистачає протезистів. Тому команда Superhumans Center робить все можливе, щоб знайти кваліфікованих фахівців та надати своїм пацієнтам протези найвищої якості. Superhumans Center — це місце, де люди, які постраждали від війни, отримують шанс на нове життя. Тут їм не лише допоможуть відновити фізичні функції, але й нададуть психологічну підтримку та допоможуть адаптуватися до нових умов.

Важливі аспекти

Ідеально підігнаний куксоприймач — запорука комфортного носіння протеза.

«Якщо людина відчуває дискомфорт, гільза замала або завелика, натирає чи спричинює попрілості, вона не буде носити протез, яким би крутим він не був», — зазначає СЕО клініки.

Часто кукса худне після початку використання протеза, тому гільзу та куксоприймач доводиться переробляти.

«Буває, що одному пацієнтові доводиться 5-6 разів переробляти куксоприймач, — розповідає Ольга Руднєва. — Це тривалий процес, але він необхідний, щоб досягти ідеального прилягання.»

Куксоприймач — це не просто частина протеза, це його сенситивна складова. Тому його виготовляють індивідуально, з урахуванням всіх особливостей культі.

Багато пацієнтів хочуть, щоб їхні протези були не лише функціональними, але й красивими. Їх декорують принтами, шевронами, патріотичними кольорами, або ж обирають більш креативні варіанти — зображення єдинорогів, дитячі малюнки.

«Пацієнт має любити свою кінцівку, адже це тепер частина його тіла, з якою йому жити, — наголошують протезисти. — І вона має бути красивою, такою, як він хоче.»

Superhumans Center планує впровадити 3D-друк для виготовлення куксоприймачів. Це значно скоротить час виготовлення протезів та зробить їх більш доступними.

Superhumans Center — це місце, де люди з ампутаціями отримують не лише протези, але й можливість жити повноцінним життям.

Перспективи будівництва

Наразі заявлено, що будівництво центру триватиме приблизно рік. Все відбуватиметься у зв’язку та координації з львівським закладом, його засновниками та спеціалістами. Завдяки цьому центру ветерани в нашому регіоні зможуть отримувати безкоштовні послуги з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки.

Нашому опорному регіону, де кількість ветеранів є однією з найбільших, дуже потрібен такий сучасний центр. — додає посадовець ОВА Микола Лукашук.

Відкриття Superhumans Center у Дніпрі стане знаковою подією для всієї України. Це буде не лише сучасний реабілітаційний центр, а й потужний центр підтримки та єднання ветеранів та їхніх родин. Будівництво Superhumans Center у Дніпрі — це ще один крок до того, щоб наші ветерани отримали ту підтримку та повагу, на яку вони заслуговують.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: