Ім’я Олександра Вілкула довгі роки було пов’язано із Януковичем та Партією Регіонів. Як і його батько, він впродовж довгого часу входив до «біло-блакитної» частини українського політикуму. Але у постмайданній Україні він поступово відходив від активної…
Цей навчальний заклад було створено вже під час Другої світової війни. Тому з перших курсантів мало хто дожив до переможних салютів 1945-го. Але по завершеннівійни училище певний часвідігравало значущу роль у підготовці спеціалістів ППО. Грізний…
Колись наші землі дуже приваблювали іноземних переселенців. Їх родючість, можливість жити тут за власними правилами та економінчні привілеї були вагомим аргументом для багатьох. Одну з яскравих сторінок колонізації нашого краю написали німецькі колоністи. Скільки їх…
Це зараз існуванням періодичних видань важко когось здивувати. Але колись у Катеринославі не було власної газети, а відповідно – і джерела новин для мешканців. Саме тому поява першої газети викликала неабиякий ажіотаж. Створення газети Щодо…
Наразі сім’ю Олексієнко в Катеринославі майже ніхто не пам’ятає. Це пов’язано із тим, що вона має виключно дореволюційну історію і жодних зв’язків із подальшою історію міста у них немає. Але до того часу Олексієнки зробили…
Дніпро — гарне та цікаве місто. Приїжджати сюди, звичайно, краще на кілька днів заради прогулянок та екскурсій. Але якщо у вас так складається ситуація, що у вас є лише один день для ознайомлення з містом,…
На мапі нашого міста достатньо різномантіних вулиць із різноманітними назвами. Деякі з них ведуть свою історію ще з часів Катеринослава, якісь були перейменовані у радянський час, а якісь носять відновлені у наш час історичні або…
Космос завжди манив і притягував людей, його тайни не давали спокою цілим поколінням. Тематика подорожей у космосі близька Дніпру як ніякому іншому місту Україну, адже саме у нас будували ракети, здатні виводити на орбіту супутники…
У Дніпрі на місці, де на початку 2000-х років збудували житловий комплекс «Вежі», майже сто років тому знаходився стадіон «Динамо». Стадіони «Трудові резерви», «Метеор», «Дніпро-Арена» зараз на слуху. Але саме «Динамо» було першим, його збудували…
Свого часу прибутковим та престижним був трохи інший бізнес, ніж зараз. Зокрема, володарі друкарського бізнесу і сьогодні отримують непогані кошти, а тоді прибутки були набагато більшими. Ці статки дозволяли, зокрема, активно займатись будівництвом. Один з…
Наш земляк Олександр Аркадійович Галич (Гінзбург) – радянський поет, сценарист, драматург, автор та виконавець власних пісень. У 1970-ті роки він залишив СРСР, у якому його творчість протягом двох десятиліть була забороненою. Галич – літературний псевдонім,…
Історія Дніпра нараховує вже не одне століття, тому вулиць, як-то кажуть, «з історією» у нашому місті вистачає. Але деякі існують не тільки давно, а і за цей час стали доволі визначними і займають важливу роль…
Сьогодні в нашому місті є доволі багато місць, де можна отримати інженерну освіту. Але так було далеко не завжди. Ще приблизно сто років тому у нашому місті не було широкого вибору закладів освіти подібного профілю….
Сьогодні торгівельний центр Європа знають по всьому місту. Якщо зазирнути в мережу Інтернет, то можна легко дізнатись, хто і коли його збудував. Але найцікавіше тут – те, що знаходилось на місці торгівельного центру раніше. Дім…
Марк Шнеєрсон відноситься до тієї категорії архітекторів, які працювали в нашому місті вже по завершенні Другої світової війни. Він зробив суттєвий вклад у відновлення міста Дитячі роки та юність Марк Борисович Шнеєрсон народився 23 травня…
Дітріх Тіссен залишив вагомий вклад в історії та архітектурі нашого міста. Як спадок, Дніпро отримав декілька чудових будівель, які і досі є прикрасою нашого міста. Нажаль, доля самого архітектора склалася гірше, ніж у більшості його…
Сьогодні будинок Трухачова – лише один з тих, що знаходяться на вулиці Мечнікова. Тут чимало різномантних пам’яток архітектури. Але дім Трухачова – все ж особливий. Його вирізняють не так зовнішні дані, як те, яку роль…
За адресою Січових Стрільців, 1 наразі можна знайти одразу два будинка. Як так вийшло, і що стало причиною подібної плутанини, ми сьогодні і розберемо. А заразом і пригадаємо, ким був перший власник будинку за цією…
Цей чудово прикрашений будинок на перехресті вулиць Шевченко та Січових Стрільців бачила більшість дніпрян. Але старожили пам’ятають, що далеко не завжди ця будівля приваблювала жителів міста своєю красою. Десятки років більшість дніпрян воліла потрапити подалі…
Серед корінних жителів Дніпра були представники різних релігійних конфесій. Зокрема, серед них зустрічались і католики. Це були здебільшого німці і поляки. Спочатку їх було не так вже і багато, але поступово община збільшувалася. Що стало…
Наразі Дніпро, як і інші міста України, кожен місяць потерпає від ракетних ударів російських агресорів. Мабуть, кожен житель нашого міста хотів би, щоб аналогічні відчуття мали і росіяни, коли цілі у їх країні атакували б…
Мало хто зараз чув про караїмів, алесвого часу це була одна з найбільших громад у місті. Жили вони в районі сучасного центру міста, там же був і їхній храм, що називався кенасою. Давайте разом згадаємо,…
Сьогодні ми розповімо про долю найстарішого на сьогодні готелю Дніпра, який жодного разу не змінював свого призначення. Так, назва готелю періодично змінювалася, але він завжди функціонував саме як готель, а не як клуб, гуртожиток чи…
Сьогодні виповнюється рік початку масштабної війни Росії проти України. Давайте разом згадаємо, як ми зустріли цей день, яким він був, наші відчуття – і зрозуміємо, як змінилось місто, і як змінилися ми самі за цей…
В середині лютого цього року Україну сколихнули новини про численні повітряні цілі, що з’явились над українськими містами. Цього разу це виявились не ракети ворога, і не беспілотники, а дещо інше. Були такі об’єкти помічені і…
Перебуваючи на Соборній площі, можна побачити там старовинний монумент. Далеко не всі знають, що він означає та чому присвячений. Насправді це так звана «катерининська миля», один з небагатьох зразків цього символу далекої епохи. Що таке…
Іноді доводиться чути, що Катеринослав стал машинобудівним гігантом вже за радянських часів. Але це зовсім не так, ще до революції на території Катеринославщини існувало багато потужних на той час підприємств. Як доказ стану регіону можна…
Колись жіноча освіта була не дуже поширеним явищем. Отримати освіту жінки могли лише вдома, а про якусь централізовану освіту багато з них могли лише мріяти, так було майже усюди на території Російської імперії. Про становлення…
Багато хто чув про одеського дюка де Рішельє. Той доволі багато зробив для приморського міста, і саме йому Одеса зобов’язана своїм швидким зростанням. Але і в історії Дніпра була така людина, завдяки якій наше місто…
Проходячи сьогодні повз будівлю на вулиці Херсонській, трудно пізнати у ній релігійну споруду. А між тим, історія мусульманської спільноти в нашому місті нараховує вже більше сотні років. Будівля теж дійшла до наших часів, але далеко…