Як швидко і зручно дістатися з Дніпра до Кам’янського: Dnipro City Express

15:51  |  17.02.2024
Dnipro City Express

У сполученні між Дніпром та Кам’янським є серйозні проблеми. Більшість людей користувалась маршрутками, бо їх багато. Але ціна на маршрутку доволі висока, та і комфорт був доволі сумнівним. Тому проблема визрівала дуже давно, і ось вона вирішена.

City Express

Проект City Express – це нова ера приміських залізничних перевезень в Україні, покликана зробити подорожі з великих міст до сусідніх населених пунктів комфортними, швидкими та доступними. Ця програма, започаткована «Укрзалізницею», має на меті не лише покращити якість життя людей, які живуть за межами мегаполісів, але й стимулювати розвиток приміських зон та розвантажити переповнені міста.

Першим містом, де втілено проект City Express, став Київ. З січня 2021 року оновлені електропоїзди курсують за маршрутами Буча – Святошин, Тарасівка – Київ та Васильків – Київ. Ці сучасні потяги обладнані зручними сидіннями, системами кондиціювання та опалення, Wi-Fi, розетками для зарядки гаджетів, а також просторими й чистими вагонами.

Завдяки City Express час у дорозі до столиці з передмість значно скоротився. Наприклад, подорож з Бучі до Святошина тепер займає лише 20 хвилин, а з Тарасівки – 35 хвилин. Це робить проживання в передмістях більш привабливим для людей, які працюють або навчаються в Києві.

Важливою складовою програми City Express є доступність тарифів. Вартість проїзду в цих поїздах трохи вища, ніж у звичайних приміських електричках, але все ж таки залишається цілком доступною для більшості людей. До того ж, діють пільгові тарифи для школярів, студентів, пенсіонерів та людей з інвалідністю.

Проект City Express має величезний потенціал для розвитку. У перспективі планувалося його впровадження в інших містах-мільйонниках України, таких як Дніпро, Харків та Львів. Це дозволить мільйонам людей отримати доступ до комфортного та зручного транспортного сполучення, що, безсумнівно, покращить якість їх життя.

City Express – це не просто поїзди, це нове бачення розвитку приміських територій та покращення життя людей. Ця програма – це крок до комфортного та зручного життя в передмістях, що робить українські міста більш сучасними, динамічними та привабливими для життя. Вона продовжується навіть під час повномасштабної війни.

У Дніпрі

Ця програма, започаткована у 2024 році, має на меті не лише покращити якість життя людей, які живуть за межами мегаполісу, але й стимулювати розвиток приміських зон та розвантажити переповнене місто.

Першим маршрутом Dnipro City Express стало сполучення Дніпра з Кам’янським. Оновлені електропоїзди курсують з обох міст протягом дня, роблячи зупинки на станціях Горяїнове, Діївка, Сухачівка та Запоріжжя-Кам’янське.

Сучасні вагони Dnipro City Express обладнані зручними сидіннями, системами кондиціювання та опалення, Wi-Fi, розетками для зарядки гаджетів, а також просторими й чистими санвузлами. Завдяки цьому подорож стає не лише комфортною, але й приємною (на відміну від переповненої маршрутки).

Dnipro City Express значно скоротив час у дорозі до Кам’янського. Тепер поїздка з одного міста до іншого займає лише менше години, а точніше 40 хвилин. Оскільки багато містян їздять в Дніпро на роботу, а після того повертаються додому, це дуже гарна новина.

Вартість проїзду в Dnipro City Express трохи вища, ніж у звичайних приміських електричках, але все ж таки залишається доступною для більшості людей. До того ж, діють пільгові тарифи для школярів, студентів, пенсіонерів та людей з інвалідністю.

Dnipro City Express – це лише початок. У перспективі планується розширення мережі маршрутів, що дозволить жителям Дніпра та околиць отримати доступ до комфортного та зручного транспортного сполучення. Першочергово планується запустити такий самий експрес в Синельникове.

Розклад та ціни, та претензії мешканців

Поїзди вирушатимуть із Дніпра о 5:14 (крім вихідних), 6:20, 10:00, 11:30 (крім вихідних), 15:40, 17:10 (крім вихідних), 19:10. Зворотно, з Камʼянського, потяги починатимуть рух о 6:14 (крім вихідних), 9:00, 11:26, 12:42 (крім вихідних), 16:41, 19:12 (крім вихідних), 20:14. Вартість проїзду складе від 12 до 18 грн, проти приблизно 50 гривень за маршрутку. Але є певний нюанс.

Розклад справді більш ніж дивний. Поїзд відправленням із Дніпра 5:14 приходить о 05:54, а вже о 06:14 вирушає назад (тобто дорога, перевірка, стоянка у сумі 1 година). Але наступний поїзд відправленням із Дніпра о 6:14 вирушить із Кам’янського не о 07:14, а лише о 10:00. Чому? Очевидно, щоб дати в годину пік заробити маршруткам. Натомість у невигідний для водіїв маршруток час – з 10:00 до 17:00 – аж три-чотири поїзди у кожному напрямку.

Окрім того, на платформах зупинки відсутні, хоча мешканці теж їми користуються. Причому зі станцій (зупинки виключно тільки по станціях), окрім електрички, ще й дублюючі маршрутки, що не завжди буває на платформах. І тепер від платформи чи пішки до найближчої маршрутки кілька кілометрів, або доводиться намагатись влізти у вже повну.

Тому систему експресів треба доводити до більш підходящого для громадян вигляду. Адже все повинно працювати для людей, а не заради «галочки» і не заради репортажів про виконання робіт.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: