Захисники області: 26 окрема бригада із Дніпра

10:45  |  14.02.2024
26 окрема Дніпровська бригада

В нашій області дуже давно базується кілька військових підрозділів, а з 2014 року їх стало ще більше. Особливо прискорила процес військової розбудови повномасштабна війна з Росією. Але дуже часто поза увагою залишаються підрозділи забезпечення, а вони мають власну історію і роблять потужний вклад в обороноздатність. Такою частиною є і 26 окрема Дніпровська бригада.

Що таке ДССТ

Державна спеціальна служба транспорту (ДССТ) – це унікальне військове формування, яке відіграє ключову роль у забезпеченні стійкого функціонування транспортної системи України, як у мирний час, так і в умовах воєнного стану. Її діяльність охоплює широкий спектр завдань, пов’язаних з охороною та обороною транспортних об’єктів, відновленням пошкодженої інфраструктури, а також знешкодженням вибухонебезпечних предметів.

ДССТ була створена 1 листопада 2004 року на базі залізничних військ Збройних Сил України. З того часу вона пройшла шлях реформування та модернізації, перетворившись на сучасне військове формування, що володіє високим рівнем мобільності, оснащення та бойової підготовки.

Основними завданнями ДССТ є:

  • Охорона та оборона важливих транспортних об’єктів, таких як мости, тунелі, вокзали та аеропорти.
  • Відновлення та ремонт пошкоджених внаслідок бойових дій, надзвичайних ситуацій або стихійних лих транспортних шляхів та інфраструктури.
  • Знешкодження вибухонебезпечних предметів, виявлених на транспортних об’єктах або вздовж них.
  • Забезпечення перевезення військових вантажів та особового складу.
  • Участь у міжнародних миротворчих операціях.
Військові ДССТ до 2014 року

Служба ДССТ несе відповідальність за безперебійну роботу транспортної системи України, що є життєво важливою для економіки та обороноздатності країни. Її роль стає особливо важливою в умовах війни, коли транспортна інфраструктура стає мішенню для ворожих атак. Бійці ДССТ героїчно виконують свої завдання, ризикуючи життям, щоб забезпечити українців необхідними ресурсами та дати відсіч окупантам.

Наразі ДССТ є єдиною структурою в Україні, що володіє технічними можливостями для наведення наплавного залізничного мосту довжиною до 570 метрів. Це робить її важливою частиною української оборони та логістики.

Дніпровська бригада

В нашому місті базуються підрозділи 26-ї бригади Державної спеціальної служби транспорту. Це піздрозділ з давньою історією. Безпосередньо у Дніпрі базуються 19 окремий мостовий загін (в/ч Т0310) та 1935 окремий загін механізації (в/ч Т0610). Також в нашому місті ведеться підготовка фахівців для ДССТ на військовій кафедрі ДНУЗТ.

Основним завданням бригади є не лише ремонт та утримання транспортної інфраструктури, а й оборона України. Її військовослужбовці не лише проводять ремонтно-відновлювальні та будівельні роботи, але й постійно тренуються, аби бути готовими до будь-яких викликів.

До повномасштабної війни бригада доволі регулярно брала участь у мобілізаційних, командно-штабних спеціальних та тактико-спеціальних навчаннях, як самостійно, так і спільно з ЗСУ та іншими військовими формуваннями. Одним з найяскравіших прикладів таких навчань стала «Перспектива-2012», що відбулася в Дніпропетровській області.

Навчання 2012 року

Під час цих навчань бригада продемонструвала свою унікальну здатність — наведення наплавного залізничного мосту довжиною 500 метрів. Цей міст забезпечив залізничну переправу підрозділів 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, а також відпрацювання прикриття мосту силами ППО та відбиття нападу розвідгрупи противника. Наведення наплавного залізничного мосту під час навчань «Перспектива-2012» стало знаковою подією. Це був перший випадок подібного дійства з 1998 року, і він продемонстрував не лише військову майстерність бригади, але й її відданість своїй справі.

Воїни 26 Дніпровської бригади завжди завзято працювали над розбудовою і зміцненням рідної держави. Це інтенсивний розвиток регіону за роки незалежності України, забезпечення військовослужбовців та їх родин житлом, збудованим власними руками. Звісно, і охорона об’єктів критичної інфраструктури в різних областях України.

Повномасштабна війна

Російське повномасштабне вторгнення військовики бригади зустріли з готовністю виконати свій обов’язок. З перших днів повномасштабного вторгнення вся бригада перейшла на бойовий режим виконання завдань в умовах воєнного часу. За останні дні лютого 26 бригадою було прийнято, розміщено та забезпечено колосальну кількість мобілізованих та солдат з інших частин, структурні підрозділи нашої бригади приступили до виконання завдань по охороні та обороні важливих об’єктів військової та цивільної інфраструктури. Було організовано оборону стратегічно значущих мостів Дніпропетровської області.

Саперними підрозділами 26 окремої бригади відповідно до бойових розпоряджень було проведено заходи щодо мінування ділянок доріг та мостів, обладнання мінно-вибухових та невибухових загороджень, підготовка до руйнування мостів, дамб та їх утримання в подальшому переходу оборони. І щодня продовжуються роботи по розмінуванню територій в різних областях України.

Зведені підрозділи 26 окремої бригади здійснювали роботи по обладнанню фортифікаційних позицій та загороджень, бліндажів, котлованів під вогневі точки, ходів сполучення, протитанкових ровів, встановленню інженерних та мінних загороджень, відновлення мостів та переправ для відновлення руху в Харківській, Донецькій, Херсонській та Миколаївській областях. Здійснено відновлення, ремонт і обладнання бомбосховищ у місті Херсон. Збудовані спеціальні захисні конструкції для повітряних суден. Проведено заходи по захисту та укріпленню енергетичних об’єктів. Наші воїни приймали участь у ліквідації наслідків підтоплення в Херсонській області.

Сьогодення

Попри погодні умови, ворожі обстріли та втомленість наші військовослужбовці 26 окремої Дніпровської бригади продовжують нарощувати оборонні укріплення поблизу лінії зіткнення з ворогом, адже фортифікаційні спорудження здатні забезпечити ефективний захист територій та міст від потенційних ворожих атак.

Також військовослужбовці бригади активно залучаються до розмінування територій, що постраждали від обстрілів та російської окупації. Длярозуміннямасштабів роботи наведемо просту статистику — лише в період з 12-го по 20-те січня 2024 року виконані завдання з розмінування ВНП на деокупованих територіях нашої країни, а саме:

  • проведено суцільного розмінування території — 106,6 га деокупованої території сільськогосподарського призначення;
  • проведено розмінування сільськогосподарських територій, а саме виключення зі списку «ймовірно забруднених територій» — 706 га.
  • знищено 97 вибухонебезпечних предметів, більшість яких артилерійські снаряди від 30мм до 152мм, мінометні міни 60мм, ручні гранати та реактивні снаряди залпового вогню від РСЗВ «Ураган».

Тому роботи, нажаль, поки що вистачає. У складі бригади є і фахові водолази, що постійно вдосконалюють свою майстерність, щоб у разі потреб виконати роботи з мостами на річках та інші завдання, пов’язані з водними перешкодами.

Указом Президента України від 28 грудня 2020 року 26 окремій бригаді присвоєно почесне найменування «Дніпровська» та наказано надалі іменувати її – 26 окрема Дніпровська бригада Державної спеціальної служби транспорту.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: